Ekologický sýr pro domácnost

ECOCHEESE
To, že vybité baterie nepatří do koše ví dnes už každé malé dítě. Přestože v našem městě je velký počet sběrných míst vysloužilých baterií (MěÚ, MěKaSS, sběrný dvůr a u všech prodejců baterií), ze zkušeností na skládce vím, že velmi často končí v komunálním odpadu.

Proto jsem velice uvítal vzdělávací kampaň společnosti ECOBAT s názvem ECOCHEESE (odtud název článku). Kampaň má za cíl naučit rodiny, ale i jednotlivce sbírat vybité baterie v domácnostech. K tomu má posloužit právě sběrná nádoba Ecocheese. Jde o funkční a elegantní krabičku s nadčasovým designem v několika barevných provedení. Lze ji tedy bez problémů umístit do jakéhokoliv interiéru (kancelář, domácnost). Sběr vybitých baterií se tak pro Vás stane již běžnou každodenní záležitostí. Ecocheese je zároveň nejbezpečnějším řešením, jak v domácnostech s malými dětmi zabránit náhodnému spolknutí knoflíkových baterií. Tyto případy nejsou ojedinělé a mají za následek vážné ohrožení na životě.

Proto jsem u společnosti ECOBAT objednal na zkoušku 100 ks těchto šikovných krabiček. Tyto jsou zdarma k dispozici na Městském úřadu a v kanceláři Služeb města Vejprty.

Buďte ekologičtí a mějte bezpečnější domov.

(v článku byly použity materiály ze e-stránek projektu www.ecocheesse.cz)

Příspěvek byl publikován v rubrice Odpady. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.